Trimo z novo zmago v lovu na naslov državnega prvaka

8.3.2024 | 08:30 | STA; M. K.

Škofja Loka - Rokometaši Trima so v 19. krogu lige NLB na gostovanju premagali Urbanscape Loko.

Urbanescape Loka - Trimo Trebnje 23:30 (10:15)

* Dvorana Poden, gledalcev 100, sodnika: I. Ivančič, D. Ivančič.

* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Soršak 11 (1), Rudić, Latković 1, Mali, Strehar, Peternel, A. Jesenko 1 (1), Batagelj 2, Stopar 4, Lokar, M. Jesenko 2 (1), Šilc, Jurična, Bulovič 1, Atanasov 1.

* Trimo Trebnje: Skledar, Čudić, Slatinek Jovičič 2, Višček 1, Bulzamini 4 (1), Didovič 2, Jurečič 8 (3), Kotar, Udovič 3, Grmšek 1, Grbić 1, Cingesar 2, Nešić, Krešić 4, Ćorsović, Herceg.

* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 6 (3), Trimo Trebnje 5 (4).

* Izključitve: Urbanscape Loka 8 minut, Trimo Trebnje /.

* Rdeči karton: /.

Vodilna ekipa lige iz Trebnjega je tudi v Škofji Loki potrdila, da se spogleduje z naslovom državnega prvaka. Trebanjci imajo na vrhu lestvice 33 točk, z dvema tekmama manj za štiri točke zaostajajo Velenjčani, Celjani, ki imajo tekmo manj, pa so tako kot Gorenje pri 29 točkah.

Gorenjci so se dobro upirali v prvi polovici prvega polčasa do zaostanka 7:8, nato pa so varovanci Uroša Zormana za prvo občutno prednost zadeli trikrat zaporedoma, že v 22. minuti pa vodili s petimi goli prednosti.

V drugem polčasu so Gorenjci na plečih dobre obrambe še enkrat zagrozili in se približali na 18:20. V slogu velikih ekip pa so Trebanjci potrdili svojo kakovost, zaigrali v višji prestavi in si z delnim izidom 6:2 priigrali mirno končnico. Prav na koncu je bila razlika največja.

V domačem dresu je vnovič izstopal Jaka Soršak s kar 11 goli, za zmagovalce jih je osem dosegel Jan Jurečič.

V 20. krogu bodo v Trebnjem gostovali rokometaši Slovana, ekipa iz Škofje Loke pa bo nove prvenstvene točke skušala osvojiti v Ivančni gorici.