Izpostavljeno
Najbolj brano
Dolenjska
petek, 3. maj 2024
12:00 - 22:00 Festival Karavana okusov, Glavni trg Novo mesto
20:00 Jazz večer: Katja Koren, LokalPatriot Novo mesto
sobota, 4. maj 2024
06:30 Pohod na Golico in Španov vrh, zbor pred Tušem Novo mesto
10:00 - 22:00 Festival Karavana okusov, Glavni trg Novo mesto
10:00 Vodena vadba na Trim stezi Novo mesto, Olimpijski center Novo mesto
VečBela krajina
petek, 3. maj 2024
10:00 Počitniške aktivnosti, MC Metlika
sobota, 4. maj 2024
08:30 Akcija Občanka (pregled dojk), ZD Metlika
nedelja, 5. maj 2024
10:00 Prireditev ob 80. obletnici bombardiranja Dragatuša, Dragatuški plac Dragatuš
ponedeljek, 6. maj 2024
11:00 Prireditev ob dnevu slovensko-britanskega prijateljstva, pri spominski plošči zaveznikom Gornji Suhor
torek, 7. maj 2024
16:30 Bralni klub, Krajevna knjižnica Semič
VečPosavje
četrtek, 2. maj 2024
10:00 33. Gorski tek na Lisco, start na igrišču Orehovo
sobota, 4. maj 2024
15:00 Spidvej: Kvalifikacijska dirka za evropsko prvenstvo, Stadion Matije Gubca Krško
19:00 Recital: Jan Volčanšek, Viteška dvorana Brežice
nedelja, 5. maj 2024
17:00 Sprehod po muzeju: muzejski donatorji - ožilje muzeja - Franc Černelič in Lovro Jurečič, Posavski muzej Brežice
ponedeljek, 6. maj 2024
10:00 - 14:00 Dan odprtih vrat, porodnišnica Brežice
Več4.8.2019 | 09:30 | I. V.
Novo mesto - Nogometni drugoligaši so včeraj odigrali večino tekem drugega kroga, po katerem so vsekakor lahko zelo zadovoljni tudi v Novem mestu in Krškem. Krčani so doma kar s 6:0 premagali Rogaško in se po remiju v prvem krogu povzpeli na začasno drugo mesto, s katerega ga lahko, če bo danes premagala Beltince, izrine lendavska Nafta. Kar štirikrat je tokrat zadel mrežo Rogaške hrvaški nogometaš Lovre Čirjak, ki je s šestimi zadetki z dveh tekem tudi trdno na vrhu liste najboljših strelcev druge slovenske nogometne lige.
Novomeščani so do prve zmage v novi sezoni prišli z zadetkom Južnokorejca Dohyuna Kima v sodnikovem podaljšku. Krka je po dveh krogih na trenutnem šestem mestu.
Slabše kot Krki in Krškemu gre na začetku sezone Brežicam, ki so ostale brez točk tudi v drugem krogu, potem ko so v Radomljah izgubile z 0:2.
V tretjem krogu bo Krka prihodnjo soboto igrala doma z Roltekom Dobom, Brežice Terme Čatež prav tako doma z Beltinci, Krško pa v gosteh na Ravnah na Koroškem s Fužinarjem.
DRAVA DAKINDA PTUJ : KRKA 0:1 (0:0)
Drava Dakinda Ptuj, gledalcev 100, sodniki: Kos, Mikača, Habibović.
Strelec: Dohyun Kim (90.)
Drava Dakinda Ptuj: Hrastnik, Mate, Rešek, Bajrami, Melvan, Marcius (od 83. Šlamberger), Novak (od 74. Šlak), Nelson, Haljeta, Grajfoner, Kene (od 60. vajda).
Krka: Kisovec, Bedek, Judež, Dušak, Pavič, Huč (od 68. Vešner Tičić), Kambič, Hrka (od 62. Škrbec), Kim, Potokar (od 80. Vranešič), Kastrevec.
Rumeni kartoni: Novak, Melvan, Rešek; Huč, Pavič.
KRŠKO : ROGAŠKA 6:0 (3:0)
Krško, gledalcev 400, sodniki: Kondič, Švarc, Kužnik.
Strelci: 1:0 Čirjak (4.), 2:0 Čirjak (16., 11-m), 3:0 Čirjak (19., 11-m), 4:0 Puškarić (47.), 5:0 Puškarić (48.), 6:0 Čirjak (85.).
Krško: Zalokar, Sokler, Puškarić (od 69. Regvar), Čirjak, Dadić, Mlinar, Florjan, Srpak, Marcijuš (od 59. Jurečič), Zakrajšek, Žabec (od 82. Fortuna).
Rogaška: Travnikar, Močić, Šmigoc, Čuček, Ahec, Hustić, Antonić, Neskič (od 59. Vouk), Krsnik (od 53. Gorza), Bračko (od 53. Torra), Jauk.
Rumena kartona: Močić, Smigoc.
KALCER RADOMLJE : BREŽICE TERME ČATEŽ 2:0 (0:0)
Radomlje, gledalcev 200, sodniki: Vivod, Lahovič, Perger.
Strelca: 1:0 Pišek (49.), 2:0 Primc (85).
Klacer Radomlje: Lojen, Primc (od 88. Nuhanović), Jazbec, Varga, Cerar, Pišek, Trdin (od 90. Stariha Laban), Guček, Poglajen, Brolih, Gojak (od 69. Zabukovnik).
Brežice Terme Čatež: Kruljac, M. Soldo, Brumen, Bejdić, Duvnjak (od 66. Predanič), Drugovič, F. Soldo (od 73. Turković), Ferić, Kočar, Božič (od 58. Filip), Felja.
Rumeni kartoni: Trdin, Brolih; Brumen, F. Soldo, M. Soldo.
Lestvica: 1. Gorica 6, 2. Krško 4, 3. Jadran Dekani 4, 4. Kalcer Radomlje 4, 5. Fužinar Vzajemci 4, 6. Krka 4, 7. Vitanest Bilje 4, 8. Nafta 1903 3, 9. Koper 2, 10. Brda 2, 11. Roltek Dob 1, 12. Koroška Dravograd 1, 13. Beltinci Klima Tratnjek 0, 14. Drava Dakinda Ptuj 0, 15. Brežice Terme Čatež 0, 16. Rogaška 0.
Slika 1: Dohyun Kim je Krki prinesel zmago z zadetkom v sodnikovem podaljšku. (Foto: B. Blaić/arhiv DL)
Povezane objave
Ocene komentarjev