Z zmago, peto zaporedno, tudi iz Škofje Loke

26.10.2023 | 09:00 | STA; M. K.

Škofja Loka - Košarkarji Krke so v 5. krogu lige Nova KBM premagali LTH Castings s 97:90 (18:22, 50:47, 72:67).

* Dvorana Poden, gledalcev 100, sodniki: Španić (Postojna), Oprčkal (Vojnik), Milanović (Kranj).

* LTH Castings: Lampret 2, Robinson 27 (0:3), Jugovic 10, Ristić 10, Frelih 7 (2:2), Kerić 9 (0:2), Bilić 17 (2:3), Rojc 5 (1:2), Rodić 3.

* Krka: Hamilton 9 (3:3), Stergar 11 (2:2), Bačvić 8 (2:2), Cerkvenik 11, Cousins 14, Jurković 5, Špan 13, Škedelj 13 (5:8), Macura 13 (3:4).

* Prosti meti: LTH Castings 5:12, Krka 15:19.

* Met za tri točke: LTH Castings 9:28 (Kerić 3, Robinson 3, Bilić, Frelih, Rodić), Krka 12:32 (Špan 3, Cerkvenik 3, Bačvić 2, Cousins 2, Jurković, Stergar).

* Osebne napake: LTH Castings 21, Krka 18.

* Pet osebnih: Ristić (37.).

Košarkarji Krke so pričakovano prišli do pete zmage v ligi Nova KBM, s katero so vsaj delno popravili spodrsljaj iz prejšnjega kroga regionalnega tekmovanja, ko so domače navijače razočarali z bolečim porazom proti Zadru.

Novomeščani so tako ob Kensai Heliosu še brez poraza, LTH Castings pa je doživel prvi poraz na domačem parketu in tretjega v sezoni.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so odločilni korak k zmagi naredili v zaključku tretje četrtine in na začetku zadnje, ko so z delnim izidom 12:0 prišli do prednosti 75:67.

Pri zmagovalcih je imelo šest igralcev dvomestno število točk, v vrstah Ločanov pa je izstopal Kendall Robinson s 27 točkami.

Peti krog lige Nova KBM se bo nadaljeval v petek s tekmo Ilirija - Hopsi Polzela, v soboto sta na sporedu dvoboja ECE Triglav Kranj - Šentjur in Rogaška - GGD Šenčur, v ponedeljek, 30. oktobra pa Terme Olimia - Kansai Helios.

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: ''Za nami je težka tekma. Čestitam igralcem za zmago. Na koncu smo si jo tudi zaslužili. Smo pa plačali velik davek s težjo poškodbo Hamiltona, to je vrglo temno senco na vse skupaj. S prvim polčasom nismo zadovoljni, prejeli smo 47 točk. V nadaljevanju smo bili dovolj potrpežljivi in počakali na trenutek, ko se je tekma prelomila. Zadnje tri minute pa smo odigrali izredno neodgovorno in dovolili domačim, da so se vrnili v tekmo. Bi pa poudaril, da je Škofja Loka izredno pozitivno presenečenje – delujejo uigrano in dobro kot ekipa. Moram jih pohvaliti tudi za današnjo predstavo in jim želim vse dobro.''

Krkaši konec tedna odhajajo na gostovanje v Črno goro, kjer bodo odigrali dve tekmi v ABA ligi, in sicer v ponedeljek, 30. 10., z Mornarjem v Baru, in v četrtek, 2. 11., s SC Derbyjem v Podgorici. Prihodnjo tekmo Lige Nova KBM bodo odigrali v nedeljo, 5. 11., ko bodo gostili Podčetrtek.

* Izidi, 4. krog:

- sreda, 25. oktober:

LTH Castings - Krka 90:97 (22:18, 47:50, 67:72)

10. Hopsi Polzela           4   0   4   305:358   4

* Opomba: Tekma med Ilirijo in Rogaško je bila zaradi kršenja pravil registracije igralcev Rogaške registrirana z 20:0 v korist Ilirije.