Izpostavljeno
Najbolj brano
Dolenjska
petek, 3. maj 2024
12:00 - 22:00 Festival Karavana okusov, Glavni trg Novo mesto
20:00 Jazz večer: Katja Koren, LokalPatriot Novo mesto
sobota, 4. maj 2024
06:30 Pohod na Golico in Španov vrh, zbor pred Tušem Novo mesto
10:00 - 22:00 Festival Karavana okusov, Glavni trg Novo mesto
10:00 Vodena vadba na Trim stezi Novo mesto, Olimpijski center Novo mesto
VečBela krajina
petek, 3. maj 2024
10:00 Počitniške aktivnosti, MC Metlika
sobota, 4. maj 2024
08:30 Akcija Občanka (pregled dojk), ZD Metlika
nedelja, 5. maj 2024
10:00 Prireditev ob 80. obletnici bombardiranja Dragatuša, Dragatuški plac Dragatuš
ponedeljek, 6. maj 2024
11:00 Prireditev ob dnevu slovensko-britanskega prijateljstva, pri spominski plošči zaveznikom Gornji Suhor
torek, 7. maj 2024
16:30 Bralni klub, Krajevna knjižnica Semič
VečPosavje
sobota, 4. maj 2024
15:00 Spidvej: Kvalifikacijska dirka za evropsko prvenstvo, Stadion Matije Gubca Krško
19:00 Recital: Jan Volčanšek, Viteška dvorana Brežice
nedelja, 5. maj 2024
17:00 Sprehod po muzeju: muzejski donatorji - ožilje muzeja - Franc Černelič in Lovro Jurečič, Posavski muzej Brežice
ponedeljek, 6. maj 2024
10:00 - 14:00 Dan odprtih vrat, porodnišnica Brežice
torek, 7. maj 2024
19:00 Literarni večer (Srečko Kosovel), Posavski muzej Brežice
Več16.4.2018 | 08:10 | STA, M. M.
Koper - Rokometaši Kopra 2013 in Rika Ribnice so se v 5. krogu končnice lige NLB (skupina od 1. do 6. mesta) razšli z neodločenim izidom 28:28 (16:15). Ribničani so po osvojeni točki znova zasedli prvo mesto na prvenstveni lestvici in imajo - ob dveh tekmah več - točko prednosti pred drugouvrščenimi Celjani, medtem ko so se Koprčani tretjeuvrščenim Velenjčanom približali na vsega točko.
Obračun v Bonifiki so bolje pričeli igralci iz dežele suhe robe in si po šestnajstih minutah priigrali dva gola prednosti (9:7), a so gostitelji odgovorili na najboljši možni način in jih pet minut kasneje ujeli (11:11), v 23. minuti pa po zadetkih Marka Matijaševiča in Adama Bratkoviča povedli s 13:11.
Do konca tekme se je nato odvijal ogorčen in neizprosen boj za vsak košček igrišča in jasno je bilo, da bodo v končnici odločale malenkosti, navdih posameznikov, kanček sreče ...
V 57. minuti so bili tekmeci poravnani (26:26), v prelomnih trenutkih dvoboja pa je kazalo bolje Ribničanom, ki so v zadnji minuti - po golu Nika Henigmana - imeli prednost enega gola, poln izkupiček pa jim je v izdihljajih tekme odščipnil Bratkovič in z natančnim strelom s sedmih metrov izenačil na 28:28.
V koprski ekipi sta bila najbolj učinkovita Bratkovič z enajstimi in Aleks Vlah s šestimi goli, v ribniški pa sta Henigman in Blaž Nosan dosegla po šest zadetkov.
Koprska zasedba bo 21. in 22. aprila nastopila na zaključnem turnirju pokala Slovenije v Ljutomeru. Naslednjo tekmo končnice bo igrala v sredo, 25. aprila, ko se bo v zaostali tekmi 2. kroga v gosteh pomerila s Celjem Pivovarno Laško, tri dni kasneje pa bo gostila velenjsko Gorenje. Ribniška ekipa bo v soboto, 28. aprila, gostovala v Novem mestu.
Koper 2013 - Riko Ribnica 28:28 (16:15)
* Dvorana Bonifika, gledalcev 1700, sodnika: Kavalar (Celje) in Nahtigal (Ljubljana).
* Koper 2013: Kocjančič, Postogna, Dolenc, Breznikar, Vlah 6, Krečič, Matijaševič 1, Poklar 3, Moljk 1, Rapotec, Sokolič 5, Marić, Sever 1, Planinc, Stopar, Bratkovič 11 (4).
* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Horvat, Fink, Vujačić 2, Knavs, Henigman 6, Skušek 5 (3), Koprivc 2, Pahulje, B. Nosan 6, Kovačič 4, Kljun 3, M. Nosan, Setnikar, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (4), Riko Ribnica 3 (3).
* Izključitve: Koper 2013 8, Riko Ribnica 8 minut.
* Rdeči karton: /.
Izidi moške rokometne lige NLB:
* Izidi, končnica, 5. krog:
- skupina od 1. do 6. mesta:
- petek, 13. april:
Krka - Urbanscape Loka 36:35 (16:14)
- nedelja, 15. april:
Koper 2013 - Riko Ribnica 28:28 (16:15)
- sreda, 9. maj:
19.00 Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško
Lestvica:
1. Riko Ribnica 5 2 2 1 135:125 37 (31)
2. Celje Pivovarna Laško 3 2 1 0 91:78 36 (31)
3. Gorenje Velenje 3 0 0 3 84:94 31 (31)
4. Koper 2013 4 3 1 0 111:98 30 (23)
5. Urbanscape Loka 4 1 0 3 106:118 25 (23)
6. Krka 5 2 0 3 149:163 25 (21)
- skupina od 7. do 12. mesta:
- petek, 13. april:
Dobova - Maribor Branik 28:27 (13:13)
Trimo Trebnje - Jeruzalem Ormož 39:26 (17:10)
- sobota, 21. april:
19.00 Herz Šmartno - LL Grosist Slovan
Lestvica:
1. Maribor Branik 5 3 0 2 144:324 24 (18)
2. Jeruzalem Ormož 5 2 1 2 148:160 24 (19)
3. Trimo Trebnje 4 1 0 3 121:113 20 (18)
4. Dobova 4 3 0 1 124:107 17 (11)
5. LL Grosist Slovan 4 2 1 1 99:96 13 (8)
6. Herz Šmartno 4 1 0 3 111:139 10 (8)
* Opomba: v oklepajih so zapisane točke, ki so jih ekipe prenesle iz rednega dela državnega prvenstva
Slika 1: Foto: I. V., arhiv DL
Povezane objave
Ocene komentarjev