nogomet

Beli krajini senzacionalno prek Olimpije finale pokala

23.4.2009 | 12:00 | I. V.

Krko izločil Kalcer Vodoterm

Belokranjci so se po katastrofi v Ljubljani doma veselil zmage v finalu pokala MNZ. (Foto: I. Vidmar)

Črnomelj, Novo mesto - Včeraj popoldne so nogometaši črnomaljske Bele krajine, potem ko so konec tedna na drugoligaškem gostovanju pri Olimpiji izgubili z 1:5, v finalu pokala medobčinske nogometne zveze Ljubljana isto moštvo premagali z 2:1 in se uvrstili naprej v pokal Hervis.

Ko je v prvem polčasu v 24. minuti Adnan Alabić popeljal Olimpijo v vodstvo, si je le malokdo mislil, da bo Beli krajini uspelo presenetiti, še posebej po črnem spomladanskem nizu v drugi ligi, ki je Črnomaljce pahnil v boj za obstanek.

A so se fantje pobrali in v drugem polčasu z zadetkoma Pezdirca v 52. in Čoraliča v 65. minuti stvari obrnili sebi v prid.

Manj sreče so imeli v polfinalu Novomeščani, ki so se doma v repasažu za tretje mesto, ki še vodi v pokal Hervis pomerili s Kalcerjem Vodotermom. Po izenačenem prvem polčasu, v katerem sta imeli obe moštvi po nekaj priložnost, ki jih nista znali izkoristiti, so gostje v drugem polčasu Novomeščanom Zabili dva gola.