Izpostavljeno
Najbolj brano
Dolenjska
sobota, 27. julij 2024
08:30 Izobraževalni dogodek: Od točke 20 do baze 80, Parkirišče pred Bazo 20 Dolenjske Toplice
09:00 Dan odprtih vrat na posestvu Dobrodih in predstavitev novega turističnega produkta, Dolenje Sušice
16:00 Ogled Hudičevega turna in muzeja starodobnikov v Soteski, Hudičev turn Soteska
20:00 27. Anin sejem, Mestni trg Višnja Gora
nedelja, 28. julij 2024
09:00 - 14:00 27. Anin sejem, Mestni trg Višnja Gora
VečBela krajina
sobota, 27. julij 2024
11:30 2. vseslovensko srečanje letalcev z blagoslovom letal in pilotov, vzletišče Prilozje
sreda, 31. julij 2024
21:00 PZG: Koncert Eve Boto, grad Metlika
četrtek, 1. avgust 2024
20:00 Kultura pod krošnjami 2024 - gledališka predstava Kaj bi, Che bi?, pod lipami na Gričku Črnomelj
sreda, 7. avgust 2024
18:30 PZG: Operna pravljica za otroke "Janko in Metka", Grad Metlika
četrtek, 8. avgust 2024
20:00 PZG: Koncert Počeni Škafi, Grad Metlika
VečPosavje
sobota, 27. julij 2024
20:00 Veselica PGD Telče z ansamblom Veseli Dolenjci, pri gasilskem domu Telče
20:00 Krajevni praznik PGD Bukošek 2024 s skupino Džuboks, pred gasilskim domom Bukošek
20:00 Gledališka skupina Društva Trg Sevnica: ''Milo za drago'', Starograjska ulica Radeče
20:00 Gasilska veselica z Gadi, pred GD Stranje
sreda, 31. julij 2024
20:00 Koncert Glasbe Mladih IV., Viteška dvorana Brežice
Več17.10.2023 | 09:30
- v torek, 17.10. 2023 ob 9.30 uri na gradu Rajhenburg, Brestanica.
Program posveta
9.30 – 10.00 Uvodni pozdravi
10.00 – 10.30 Katja Hrobat Virloget, Ester Mihalič, Ana
Plestenjak: Mitski park Rodik. Izzivi upravljanja
in ohranjanja snovne in nesnovne dediščine
10.30 – 10.50 Samo Hvalec: Ajdovska jama - med željami,
smernicami in lokalnim okoljem
10.50 – 11.10 Gregor Novaković: Arheološki park Divje babe,
zibelka svetovne glasbe
11.10 – 11.30 Suzana Fajmut Štrucl: Upravljanje čezmejnega
Karawanken/Karavanke UNESCO Globalnega
Geoparka
Razprava Moderatorki:
Tina Britovšek
Judita Podgornik Zaletelj
12.00 – 12.30 Janko Boštjančič: Operacija »muzej«: Park
vojaške zgodovine in njegov razvoj
12.30 – 12.50 Katharina Zanier: Claustra Alpium Iuliarum:
model upravljanja kulturne dediščine brez
upravljalca
12.50 – 13.10 Maša Saccara: Arheološki park Kašler – oživitev
prazgodovinske naselbine
13.10 – 13.30 Irena Lazar: Arheološki park Simonov zaliv
– izzivi upravljanja, delovanja in sodelovanja z
lokalno skupnostjo
Povezane objave
Ocene komentarjev