Primož Kobe med veterani zmagal na slovitem bostonskem maratonu
Novomeški olimpijec Primož Kobe se je tudi letos izkazal na slovitem bostonskem maratonu, saj je bil najhitrejši Evropejec. Z rezultatom 2:19:45 je v absolutni konkurenci zasedel 47. mesto, v kategoriji tekačev starih 40 let in več pa je celo zmagal.

»Z uvrstitvijo sem zadovoljen, z rezultatom pa ne, saj sem bil zagotovo sposoben teči okoli 2:15:00. Plačal sem davek prehitrega začetka. Glavna težava je bila, da ni bilo skupine zame, ali so bili tekači prehitri ali pa prepočasni. Večino maratona sem tako pretekel sam. Kljub temu da so me navijači ob progi glasno bodrili in klicali 'go koubi go', tako so izgovarjali moj priimek, mi je rahel veter v prsa pobiral moči. Klanci na sloviti Heartbreak Hill me niso izčrpali, ko se je proga nekoliko spuščala, sem se počutil odlično in prehiteval tekače. Na 35 kilometru sem vzel gel, ki sem ga hitro stisnil po grlu navzdol, nato pa me je na klancu zagrabil bodec. Moral sem se ustaviti in nekaj kilometrov teči počasneje, da je bolečina minila,« je o teku na bostonskem maratonu, ki ob New Yorku, Londonu, Berlinu, Tokiu in Chicagu spada med najbolj prestižne tekaške preizkušnje na svetu, povedal 43-letni Kobe.

Na štartu s kenijskim zvezdnikom Johnom Korirjem
Že lani je odlično nastopil v Bostonu, s časom 2:14:56 pa je bil v veteranski kategoriji drugi. »Osebno mi lanski rezultat več pomeni. Vseeno pa se tudi bostonski prvak v veteranski kategoriji lepo sliši. Moje ime bo za vedno tam zapisano. Namreč vsako leto na ulici Bolyston v tla vgravirajo imena zmagovalcev v maratonu, dirkah z invalidskimi vozički in tudi zmagovalcev v veteranski kategoriji,« je kot zanimivost navedel Kobe.
Ob tem je dodal, da se je na poti od hotela do startnega prostora in tudi potem v prijavnici družil s kasnejšim zmagovalcem Kenijcem Johnom Korirjem, s katerim se poznata prek njegovega brata Wesleya. »Pred štartom sem Johnu rekel, da bo on zmagal v absolutni konkurenci, jaz pa med veterani. In res je bilo tako. John je kljub grdemu padcu na začetku tekel drugi najhitrejši čas bostonskega maratona, in sicer 2:04:45,« je dela Kobe.

Odlično vzdušje ob progi
Bostonski maraton so prvič pripravili leta 1897, tradicionalno pa poteka na tretji ponedeljek v aprilu. Kobe, ki je odtekel že kar nekaj maratonov po svetu, izpostavlja, da je v Bostonu organizacija na zelo visoki ravni. »Celo mesto diha za ta dogodek. Maraton čakajo celo leto in ob njem se dogaja marsikaj. Poteka na ponedeljek, ko je v Bostonu praznik Patriot’s day. Prost dan izkoristijo za navijanje ob progi. Vzdušje je res neverjetno.«
Kobe si bo zdaj vzel nekaj dni počitka, sredi maja pa načrtuje nastopiti na državnem prvenstvu v polmaratonu v Radencih.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se