Mladi sevniški karateisti navdušili na reškem turnirju
Klub borilnih veščin Sevnica je na 33. mednarodnem WKF karate turnirju Rijeka Cup na Hrvaškem osvojil sedem medalj — dve zlati, eno srebrno in štiri bronaste.
Na kakovostnem in množično obiskanem turnirju, kjer so nastopili karateisti iz Slovenije in Hrvaške, so Sevničani prikazali odlične nastope, veliko borbenosti ter visok nivo tehničnega znanja, so sporočili iz kluba. Tekmovalce sta vodila trenerja Jurij Orač in Rok Kuzem, ki po tekmovanju nista skrivala zadovoljstva nad prikazanim.
Največ uspeha sta dosegli ekipi kata mlajših dečkov v sestavi Anže Andrejčič, Luc Kuzem in Aid Alić ter kata starejših dečkov, za katero so nastopili David Jamšek, Žiga Božič in Miha Kozinc. Obe ekipi sta osvojili zlato medaljo in stopili na najvišjo stopničko zmagovalnega odra.
Posamično je srebrno medaljo osvojil Miha Kozinc v kategoriji kata starejši dečki, bronaste medalje pa so osvojili Žiga Božič (kata st. dečki), Luc Kuzem in Aid Alić (kata ml. dečki) ter Lejla Jeler (kata st. deklice).
Posebno težo sevniškim uspehom daje dejstvo, da mladi karateisti KBV Sevnica primarno trenirajo fullcontact karate, ki temelji na drugačnem konceptu borilnih veščin in vsebuje elemente izjemno zahtevnih Kyokushinkai kat. Ker mednarodna karate organizacija WKF v kata disciplinah dovoljuje nastope predvsem štirim tradicionalnim slogom karateja — Shotokan, Wado-ryu, Goju-ryu in Shito-ryu — so se morali sevniški tekmovalci v zelo kratkem času dodatno naučiti še Shotokan kat.
Kljub temu so pokazali izjemno prilagodljivost, široko karate znanje ter velik športni karakter. V klubu poudarjajo, da jih ni strah nastopov v različnih karate organizacijah in slogih, saj verjamejo, da prav raznolikost tekmovanj športnike bogati z novimi izkušnjami, širino in dodatnim znanjem.
Prav zaradi tega so dosežki mladih Sevničanov še toliko bolj spoštovanja vredni, saj uspešno nastopajo v sistemih, ki temeljijo na precej drugačnih tehničnih in tekmovalnih konceptih. Tudi nekatere sodniške odločitve tokrat niso bile vedno po okusu sevniške ekipe, vendar so mladi karateisti kljub temu ostali zbrani, športni in dostojanstveno zastopali barve svojega kluba ter Slovenije.
Organizator turnirja, Karate klub RI Rijeka, pod vodstvom predsednika organizacijskega odbora Vlada Cvijetana, je poskrbel za dobro organizacijo tekmovanja in gostoljuben sprejem vseh ekip, so še dodali v KBV Sevnica.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.