Ministrstvo za zdravje nima pristojnosti glede dogajanja v Zdravstvenem domu Trebnje
Ministrstvo za zdravje spremlja dogajanje, povezano z Zdravstvenim domom (ZD) Trebnje, čeprav nima pristojnosti v zadevi, v kateri se zaposleni v domu in občine ustanoviteljice razhajajo. Verjamejo, da slednje razumejo vlogo in pomen ZD Trebnje ter zaposlenih in da bodo skupaj v dobrobit bolnikov poiskali rešitve.

Karmen Lukše je, kot smo poročali, nedavno odstopila s funkcije direktorice ZD Trebnje, kot razlog pa navedla "spremenjene razmere v upravljanju zavoda", kar je vzpostavilo "okoliščine, ki bistveno otežujejo strokovno, neodvisno in stabilno vodenje".
Občinam ustanoviteljicam Trebnje, Mirna, Šentrupert in Mokronog-Trebelno je očitala različne pritiske, med drugim vmešavanje v njeno strokovno delo. Temu so se pridružili tudi nekateri zaposleni v ZD Trebnje. Vse občine pa so pritiske zanikale. V Občini Trebnje kot največji občini ustanoviteljici so zapisali, da so zgolj zahtevali, da zavod deluje zakonito in v skladu s predpisi.
Kot so danes sporočili z ministrstva, pozdravljajo pripravljenost obeh strani za pogovore. Ker pa gre za pomembno področje, ocenjujejo, da je prav, da k moderiranju pogovorov pritegnejo profesionalne mediatorje, ki bodo mediacijo vodili najbolj objektivno in optimalno, predvsem v dobro bolnikov.
Občine ustanoviteljice so po mnenju ministrstva dolžne poskrbeti, da je na njihovem območju zagotovljena ustrezna zdravstvena oskrba na primarni ravni, ki je izjemnega pomena za zdravje njihovih občanov, zagotavljanje zdravega življenjskega sloga in s tem tudi za dober življenjski standard.
"Prepričani smo, da tudi samoupravne lokalne skupnosti delijo cilj zagotavljanja močnega javnega zdravstva in se zavedajo pomembnosti ohranjanja primarne zdravstvene oskrbe v okviru zdravstvenih domov," so še zapisali na ministrstvu za zdravje.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se