© 2025 Dolenjski list Novo mesto d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Peti festival kamišibaj gledališča v Beli krajini


Besedilo in fotografije: M. Bezek Jakše
15. 3. 2019, 13.10
Posodobljeno
02. 04. 2019 · 12:53
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

img_8515_1_1_000.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Darko Kočevar je z ženo Bredo motor kamišibaja v Beli krajini.
img_8520_5_1_000.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
img_8530_7_1_000.jpg
Arhiv Dolenjskega lista

Včeraj in danes poteka v Črnomlju 5. festival kamišibaj gledališča v Beli krajini. Gre za japonsko gledališče, v katerem pripovedujejo zgodbe ob slikah na malem lesenem odru. Pobudnika festivala kot tudi motor kamišibaja v Beli krajini sta zakonca Breda in Darko Kočevar iz Črnomlja.

Letošnji festival ima dva slogana: Otroci – otrokom in Kamišibaj za ranljive skupine. Včeraj in danes se je ali se še bo na štirih različnih prizoriščih na prav tolikih dogodkih predstavilo 11 najboljših kamišibajkarjev z vseh koncev Slovenije. Letošnji festival je prvič mednaroden, saj na njem sodelujejo tudi gosti iz zagrebškega društva Kozlići. Nastopili so tudi učenci črnomaljske osnovne šole Loka in mladi udeleženci delavnice z naslovom Moj prvi kamišibaj, ki je februarja in marca potekala v Knjižnici Črnomelj.

Včeraj so v Knjižnici Črnomelj otroci predstavili kamišibaj otrokom. V Črnomaljski kleti pa so bile predstave za odrasle (fotografije v galeriji). Danes bodo predstave še v OŠ Milke Šobar Nataše s posebnim programom vzgoje in izobraževanja ter v večnamenskem romskem centru za romske otroke in mladino. Festival se bo zaključil danes ob 17. uri v Knjižnici Črnomelj s predstavitvijo nove knjige oz. priročnika za ustvarjanje Jelene Sitar z naslovom Umetnost kamišibaja.


© 2025 Dolenjski list Novo mesto d.o.o.

Vse pravice pridržane.