Na EP mlajših članov najvišje Gal Glivar

13.9.2024 | 20:00 | STA

Zolder - Na evropskem prvenstvu mlajših članov v Belgiji je bil od slovenskih kolesarjev najvišje Gal Glivar, ki je zasedel 29. mesto. Zmagal je Nizozemec Huub Artz.

Gal Glivar (Foto: arhiv DL)

Poleg Glivarja so na 162 kilometrov dolgi progi nastopili še štirje Slovenci. Anže Ravbar in Žak Eržen nista ponovila vrhunskih dosežkov z lanskega evropskega mladinskega prvenstva - bila sta 64. oz. 59, Aljaž Turk je bil 78., Jaka Marolt pa 101.

Srebrno medaljo je osvojil Nemec Niklas Behrens, bronasto pa Francoz Leandre Lozouet.

Pred tem so danes tekmovale tudi dekleta. Nika Bobnar je zasedla sedmo mesto, Špela Colnar pa je bila 33.

Zmagala je Nizozemka Sofie van Rooijen, srebro je osvojila njena rojakinja Scarlett Souren, bron pa Italijanka Eleonora Gasparrini.