Anže Mede spet najboljši
Anže Mede (KK Novo mesto) je v nedeljo v Stopičah osvojil naslov državnega prvaka v kolesarstvu med dečki B in tako ponovil lanski uspeh, ko je bil najboljši med dečki C.
Prvi memorial Alena Novaka je štel tudi kot državno prvenstvo za deklice in dečke. Dirko so pripravili v spomin na štirikratnega državnega prvaka v mlajših kategorijah, ki je umrl po hudi in neozdravljivi bolezni.
Alenov oče Martin in številni prostovoljci na čelu z Denisom Turkom so poskrbeli za odlično organizacijo, dirka pa je v Stopiče in okolico privabila veliko gledalcev in navijačev.
Tehnično zahtevna in selektivna trasa je najbolj ustrezala kolesarjem, ki se dobro znajdejo na vzponih. Na zmagovalni oder je stopila tudi Neža Erjavec, ki je bila druga med deklicami A, še nekaj kolesarjev Kolesarskega kluba Novo mesto pa se je uvrstilo med najboljšo deseterico.
Mlajši mladinci in mladinke so dirkali za točke slovenskega pokala. Med novomeškimi kolesarji je bila najuspešnejša Vivi Oblak, osvojila je tretje mesto.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.