Z novim Renaultovim kombijem bodo stanovalci kam odpotovali
V Domu starejših občanov Novo mesto so se danes razveselili pomembne pridobitve - vozila Renault Trafic, ki jim ga je doniralo novomeško podjetje Revoz.
Kot je povedala direktorica doma Mateja Jerič, je dosedanji kombi star 23 let in dotrajan, ter po številnih prevoženih kilometrih ne nudi več potrebne varnosti.
»Zato smo te pomoči izredno veseli. Vsaka donacija je za tak dom, kot je naš, velika pridobitev. Avto nam ne pomeni zgolj prevozno sredstvo, ampak z njim ustvarjamo priložnosti za druženja, izlete, obiskovanje prireditev, ohranjanje socialnih stikov. Pomeni boljšo kvaliteto življenja naših stanovalcev in tudi naših zaposlenih.«
Revozu je mar za skupnost, tudi za starejše
Predsednik uprave podjetja Revoz Jože Bele je ob predaji ključa novega kombija direktorici Jerič poudaril, da se v Revozu zavedajo pomena skrbi za skupnost, zato že več let podpirajo različne organizacije.
»Zato smo se odločili za donacijo novomeškemu domu, ki vsakodnevno skrbi za varnost, dobro počutje in dostojanstvo starejše generacije.« Kombi ni čisto nov, a verjamejo, da bodo z njimi prevozili še mnoge kilometre.
Še bodo sodelovali
V zadnjih letih, odkar so podpisali pogodbo za novega Renault twinga, so povečali podporo raznim društvo in dobrodelnim dogodkom predvsem na Dolenjskem, je dejal Bele in dodal, da se v Revozu veselijo nadaljnjega sodelovanja z DSO Novo mesto.
Voznik par 23 avtomobilov bo treba obnavljati
Direktorica Jerič pravi, da ima njihov dom – v njem starost preživlja okrog 355 oseb, zanje pa skrbi okrog 230 zaposlenih - velik avtopark z okrog 23 avtomobili, ki jih potrebujejo za zagotavljanje pomoči na domu in razvoz hrane. Nekatere bo zaradi slabega stanja potrebno kmalu zamenjati, seveda postopno.
V zadnjem času so bogatejši še za dva Revozova električna avtomobila, s katerima zagotavljajo dolgotrajno oskrbo, pove Jerič in doda, da sledijo še novi tovrstni, »s čimer utrjujemo tudi ekološko ozaveščenost.«
Pred domom je bil na ogled novi električni twingo, ki so si ga stanovalci radi ogledovali.
Nastopila kar dva zbora
Dogodek, ki ga je povezovala Vanesa Gazvoda, je popestrilo petje kar dveh pevskih zborov: Mešanega pevskega zbora Revoz, ki deluje že 46 let in ga vodi Matevž Novak, ter pevskega zbora stanovalcev doma Prijatelji z zborovodkinjo Andrejo Šuštaršič.
Lepe slovenske narodne pesmi so ganile zbrane stanovalce doma, ki so zraven z veseljem pritegnili…., vsi skupaj pa so zapeli domsko himno, Slakovo V dolini tihi.
Zagotovo bodo kako lepo pesem zapeli tudi, ko se bodo z novim kombijem odpravili kam na izlet!
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.