Odprli prenovljeno športno igrišče pri šentrupertski šoli
V Šentrupert so včeraj popoldne, dan pred osrednjo slovesnostjo ob občinskem prazniku, odprli prenovljeno športno igrišče pri osnovni šoli dr. Pavla Lunačka.
»Šola in vrtec sta pomembni ustanovi ter srce našega kraja. Sta prostor, kjer otroci odraščajo, razvijajo svoje sposobnosti in gradijo svojo prihodnost. Zato verjamem, da je vlaganje v otroke, znanje, šport in varno okolje ena najpomembnejših nalog vsake lokalne skupnosti,« je v nagovoru zbranim poudaril župan Tomaž Ramovš.
Na tem področju so, kot je dejal, v tem mandatu naredili pomembne korake. Januarja letos jih je uspelo odplačati vrtec, ki je zdaj v občinski lasti. Obnovili so tudi streho vrtca, ki je bila močno poškodovana ob vremenskih ujmah, na osnovni šoli so zamenjali vsa dotraja strežna okna, razširili so tudi knjižnico in s tem uspeli pridobiti pozitivno odločbo za njeno nadaljnje delovanje. V letošnjem letu pa za področje vzgoje in izobraževanja namenjajo več kot 1,5 milijona evrov, je dodal.
Igrišče za šolo in vse ostale
Celovito prenovljeno zunanje športno igrišče pri šoli predstavlja novo pomembno pridobitev za šolo in učence, športna društva in celotno lokalno skupnost, saj omogoča bistveno boljše pogoje za šport, rekreacijo, druženje in preživljanje prostega časa. Tako kot je bilo doslej bo namreč odprto za širšo javnost.
»Želim, da prenovljeno igrišče postane prostor veselja, gibanja, druženja, zdravih navad in mladostne energije. Naj tukaj nastajajo novi športni uspehi, prijateljstev in številni lepo spomini naših otrok,« je med drugim poudaril Ramovš.
Uredili so atletsko stezo z ustreznim odvodnjavanjem, ki je dobilo tudi tartansko podlago, zamenjali dotrajano športno opremo na večjem večnamenskem in odbojkarskem igrišču, uredili ploščad za met krogle in zaletišče za skok v daljino, postavili naprave za fitnes na prostem, uredili razsvetljavo in dostope ter zamenjali ograjo okoli igrišča. Naložba je bila vredna okoli 450 tisoč evrov, od tega so sto tisočakov dobili na razpisu Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport.
Kot je še dejal župan, že nadaljujejo z novimi projekti. Načrtujejo še obnovo športne dvorane, saj želijo dolgoročno zagotoviti kakovostne pogoje za šport, rekreacijo in gibanje vseh generacij. V letošnjem proračunu imajo predviden denar za izdelavo projektne dokumentacije, kar je prvi korak v prenovi.
Z novo pridobitvijo je seveda zadovoljen tudi ravnatelj šole Jože Tratar. »Prenovljeno športno igrišče za nas zelo pomembno, predvsem za izvajanje pouka športa, s pridom pa ga bodo uporabljali tudi vrtičkarji, naši najmlajši. Na igrišču smo že organizirali dva športna dneva na igrišču in izkazalo se je, da se učenci še dodatno potrudijo, če so pogoji za to primerni. Prepričan, da bo to vplivalo na gibalne sposobnosti otrok in posredno tudi na način življenja.«
Da je to lepa pridobitev za šolo in kraj ter razvoj športa je izpostavil tudi domačin, atlet Tjaž Djaip, član AK Krka, ki teče na srednje in dolge proge. Z učenci je včeraj tudi preizkusil atletsko stezo.
Odprtje so z nastopom obogatili Trebanjske mažorete in Občinski pihalni orekester Trebnje ter šolska pevski zbor in plesna skupina, za vezno besedo pa je poskrbel Lojze Bojanc.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.