Za zavarovanja avtomobilov poskrbimo, za ostalo pa manj


Prihajajo časi, ko bo država vse bolj krčila socialno varnost in tisti, ki bodo ob naravnih katastrofah računali zgolj na pomoč države, bodo prej ostali praznih rok, kot da bodo iz državnega proračuna dobili kak evro. A podatki kažejo, da se še vedno premalo zavedamo pomena zavarovanj, s katerimi lahko dosežemo večjo varnost in vsaj nekoliko ublažimo ekonomske posledice nesreč.
»V Sloveniji, na primer, je nezavarovanega kar 40 odstotkov individualnega premoženja, med katere sodijo nepremične,« je na včerajšnjem srečanju z novinarji med drugim dejal Stanko Petek, direktor prodaje premoženjskih zavarovanj pri Zavarovalnici Maribor. Medtem ko večini ni težko plačati tudi višjih premij za avtomobile, pa pri drugih oblikah zavarovanj ni tako, to se je pokazalo tudi pri ponedeljkovi uničujoči toči na Bizeljskem, pa tudi ob lanskih poplavah.
Sicer pa ima Zavarovalnica Maribor na slovenskem zavarovalnem trgu med vsemi zavarovalnicami 12,4-odstotni tržni delež. "Po načrtu naj bi Zavarovalnica Maribor letos poslovala s 5-odstotno rastjo glede na lansko leto, kar pomeni 272,7 milijona evrov zbrane kosmate premije. Poudarek pri poslovanju bomo dali predvsem pospeševanju prodaje življenjskih zavarovanj in prilagajanju ponudbe trgu avtomobilskih zavarovanj. Čisti poslovni izid v letošnjem letu bi naj bil - tudi po pripisu dobička življenjskim zavarovancem v višini 5,2 milijona evrov - za okrog 9,3 milijone evrov," je med drugim povedal Drago Cotar, predsednik uprave ZM.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se