© 2026 Dolenjski list Novo mesto d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Najnovejše

  • 2. sep 2017

  • 09:35
    pucelj.jpg

    Od jantarja do katrce: "Kolesarji in pešci smo še vedno drugorazredni"

    Kolesarjenje je v Novem mestu priljubljeno predvsem kot rekreacija, manj pa kot način mobilnosti, čeprav je idealno za premagovanje krajših razdalj, ki jih v Novem mestu zdaj večinoma opravimo z avtom. Kolesarjenje kot trajnostni način mobilnosti terja spremembo miselnosti, a tudi skrb za ustrezno in varno infrastrukturo. Na vse to opozarjajo v združenju Novomeška kolesarska mreža (NKM), ki med drugim bdi tudi nad načrtovanjem in izvajanjem občinske kolesarske politike, o kateri smo se pogovarjali z enim najbolj aktivnih članov mreže Boštjanom Pucljem.


    © 2026 Dolenjski list Novo mesto d.o.o.

    Vse pravice pridržane.