© 2026 Dolenjski list Novo mesto d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Turbulentna sezona
Čas branja 3 min.

Skoko: "Šesto mesto ni realna slika te ekipe"


R. P. J.
31. 5. 2026, 05.00
Posodobljeno
14:42
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Za rokometaši MRK Krka je sezona polna vzponov, padcev, poškodb in pomembnih lekcij.

Mirko Skoko
Gašper Simonič
Mirko Skoko

Končno šesto mesto v državnem prvenstvu je sicer izpolnilo osnovne cilje kluba, a trener Mirko Skoko meni, da ekipa premore precej več kakovosti, kot jo kaže končni razplet. »Lahko rečem, da je bila to zame kot trenerja najbolj turbulentna sezona doslej. Pred marsikatero tekmo sploh nisem vedel, v kakšni postavi bomo igrali,« je po koncu prvenstva povedal strateg Novomeščanov.

Skozi celotno sezono so ekipo močno zaznamovale tudi poškodbe. Krkaši so večkrat nastopili brez ključnih igralcev, Skoko pa priznava, da je moral zaradi tega praktično voditi tri različne ekipe v enem tekmovalnem letu. »Igrali smo brez levičarjev, brez prvih in drugih srednjih zunanjih igralcev, včasih s samo štirimi zunanjimi igralci v rotaciji. Ko smo bili oslabljeni, smo morali prilagajati sistem igre, ko smo se kompletirali, pa smo se vrnili k hitremu, modernemu rokometu z veliko tranzicije.”

Kljub številnim težavam pa ostaja prepričan, da šesto mesto ne odraža dejanske moči moštva.»Po mojem mnenju smo si glede na kakovost ekipe zaslužili najmanj peto mesto, morda tudi več. Izgubili smo peto mesto po sedemmetrovkah, skozi sezono pa nam je manjkalo tudi nekaj športne sreče.«

Tekma s Trimom
Gašper Simonič
MRK Krka

Karakter in energija kot največja vrednota

Čeprav rezultati niso bili vedno na strani Krke, je strateg Krke posebej izpostavil značaj ekipe. »Veseli me, da smo proti papirnatim favoritom igrali povsem enakovredne tekme. Nihče nas ni nadigral ali “razbil”. Ne glede na sestavo je bila na igrišču vedno dobra energija in fantje so dali maksimum in veliko mi pomeni, da so tudi drugi opazili, da ima ekipa karakter. Res je, da smo zaradi neizkušenosti izgubili kar nekaj tekem v zadnjih sekundah, vendar imamo dobro energijo in na tem bomo gradili naprej.«

Preberite še

Na vprašanje, kje je ekipa najbolj napredovala, Skoko izpostavlja taktični razvoj. »Rokomet se iz leta v leto spreminja in mislim, da temu zelo dobro sledimo. V napadu smo igrali zelo raznovrstno, v drugem delu sezone pa smo bistveno izboljšali tudi obrambo.«Priznava, da z obrambo v prvem delu prvenstva ni bil zadovoljen, a je ekipa skozi sezono ta segment dvignila na precej višjo raven.

Med najbolj bolečimi trenutki izpostavlja domači obračun proti Celju. »Težko bom pozabil tekmo proti Celju, ko smo prejeli zadetek s centra v zadnji sekundi.« Na drugi strani pa v spominuše kako ostaja zmaga proti večnemu rivalu. »Proti Trimu smo doma odigrali morda najboljšo tekmo sezone. To je bil eden najlepših trenutkov.«

Krka Sviš
Gašper Simonič
MRK Krka

Domači igralci ostajajo temelj kluba

Krka že vrsto let gradi člansko ekipo predvsem na igralcih iz domačega okolja, trener pa verjame, da je to prava pot. »Že približno deset let gradimo ekipo na domačih fantih. To je zelo dobra usmeritev in meni kot trenerju daje veliko zadovoljstva.«

Posebej ponosen je na delo mladinskega pogona in trenerjev mlajših selekcij. »Letos smo v članski ekipi predstavili kar sedem debitantov iz mladinskega pogona. Poleg njih sta pomemben del ekipe postala tudi Jakob Ščuka in Matic Derganc. Vsi mladi igralci so naredili velik korak naprej, tako fizično kot taktično,« ob tem pa ne želi izpostavljati posameznikov. »Ko gre za mlade igralce, ne bi govoril o imenih. Vsi so napredovali in vsi so pokazali veliko željo po delu.«

Pogled je že usmerjen proti novi sezoni. Večjih sprememb v igralskem kadru Skoko ne napoveduje.»Spremembe bodo minimalne, vendar to ne pomeni, da bo ekipa slabša. Najpomembneje je, da ostanemo zdravi in dobro pripravljeni.« Zagotovo pa imajo krkaši za prihodnjo sezono višje ambicije. »Poskušali bomo napasti sam vrh slovenskega rokometa oziroma se prebiti med prve štiri ekipe prvenstva.«

Priprave na novo sezono se bodo začele 27. julija, Skoko pa si želi, da bi ekipa pred začetkom prvenstva skupaj opravila tudi krajše skupne priprave.

Tekma Krka Ormož
MRK Krka
MRK Krka

Poletje med družino in rokometom

Čeprav si želi nekaj oddiha, popolnega odmika od rokometa ne pričakuje. »Mogoče si bom letos izpolnil dolgoletno željo in obiskal zaključni turnir Final Four Lige prvakov. Preostanek dopusta bom preživel z družino, obiskal bom tudi Srbijo,« pravi Skoko, ki se zaveda, da trenerji tudi v času med obema sezonama nimajo pravega počitka. »Telefon ves čas zvoni. Že zdaj potekajo priprave na naslednjo sezono, dogovarjanje za pripravljalne tekme in zbiranje informacij o igralcih. Takšno je življenje trenerja.«

Po sezoni, ki jo je zaznamovalo ogromno prilagajanja in številne poškodbe, v taboru Krke ostajajo optimistični. Trener Skoko verjame, da je letošnja ekipa pokazala dovolj kakovosti, da lahko v prihodnje poseže še precej višje od končnega šestega mesta.

Dolenjski list

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Dolenjski list Novo mesto d.o.o.

Vse pravice pridržane.