FOTO: Novomeščani v finalu do srebra, Olimpija še tretjič boljša
V tretji finalni tekmi je Krka še tretjič priznala premoč Olimpiji, ki se je tako razveselila naslova državnih prvakov. Krka se bo morala ponovno zadovoljiti s srebrom.
Po dobrem začetku obeh ekip si je na tretji tekmi prvo nekoliko višjo prednost priigrala Olimpija, ki je slabe tri minute pred koncem četrtine povedla s 13:7. Krkaši so hitro odgovorili in se minuto pred koncem četrtine približali na vsega dve točki zaostanka. Do konca prve četrtine se razlika ni več spreminjala, Olimpija pa jo je dobila z 22:20.
Po dveh minutah brez doseženega koša katerekoli ekipe v drugi četrtini je prvo spremembo na semaforju Olimpiji priboril Aleksej Nikolić, ki je s trojko prednost ponovno povišal na pet točk. Prednost Olimpije je kmalu zatem s trojko povišal še Umoja Gibson, Krka pa na drugi strani ni prihajala do izdelanih metov.
Prve točke za Krko v drugi četrtini je dosegel Sukhmail Mathon, ki je po dveh zadetih prostih metih zaostanek zmanjšal na 28:22. Kljub temu pa se Krka Olimpiji ni uspela bistveno približati. Ob učinkovitem napadu in čvrsti obrambi je prednost Ljubljančanov do konca prvega polčasa narasla na 46:31.
V drugem delu Olimpija ni nič prepuščala naključju in štiri minute do konca četrtine vodila že za 20 točk (58:38). Krka je uspela do konca četrtine zaostanek nekoliko znižati vendar do preobrata ni prišlo. Pred zadnjimi desetimi minutami je Olimpija vodila s 64:54.
Zadnjo četrtino so ponovno nekoliko bolje odprli gostje, ki so po trojki dolgoletnega slovenskega reprezentanta Nikolića, povedli s 67:54. Rezultatska razlika se v minutah, ki so sledile ni kaj preveč spreminjala, Krka pa se v tekmo ni uspela vrniti.
Olimpija je na koncu slavila s 87:71 in prišla do novega naslova državnih prvakov. Krka pa se bo morala ponovno zadovoljiti s srebrom. Pri Krki je bil tokrat najbolj razpoložen Mathon, ki je dosegel 20 točk.
Po tekmi je Niko Bačvić dejal: "Glede same sezone smo lahko vsekakor zadovoljni, žal pa je treba Olimpiji čestitati saj so bili boljši nasprotnik. Žal mi je, da smo bili v takšnem stanju, saj verjamem, da bi se lahko vsaj bolje zoperstavili nasprotniku."
Jaka Klobučar pa je dodal: "Grenek priokus, saj bi se lahko finalna serija odvila zelo drugače brez tiste prve tekme. Obenem so se zgodile še poškodbe in na koncu je bil ta rezultat nekako realen rezultat."
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.