Sevniški kickboksarji domov odnesli pet medalj, Stopar zlato
V Ormožu je v soboto, 30. maja, potekal Kickboxing pokal Slovenije v tatami disciplinah, ki ga je organiziral domači klub v sodelovanju s Kickboxing zvezo Slovenije.
Na tekmovanju se je pomerilo 141 tekmovalcev iz 17 slovenskih klubov, med njimi pa so se odlično izkazali tudi člani Kluba borilnih veščin Sevnica. Sevniški borci so osvojili skupno pet medalj, eno zlato, tri srebrne in eno bronasto ter ponovno dokazali, da sodijo med najuspešnejše klube v Sloveniji.
Za vrhunec dneva je poskrbel letošnji državni prvak Maksimiljan Stopar, ki je v kategoriji starejših kadetov do 52 kilogramov nastopil izjemno suvereno. V vseh nastopih je pokazal zrelost, tehnično dovršenost in borbenost ter brez večjih težav osvojil prvo mesto. S tem je kronal uspešno sezono in zasluženo osvojil tudi naslov zmagovalca Pokala Slovenije.
Odlične predstave so prikazali tudi ostali člani KBV Sevnica. Kljub temu da jim je v posameznih dvobojih zmanjkalo nekaj tekmovalnih izkušenj in športne sreče, so se prebili vse do finalnih obračunov in osvojili kar tri srebrne medalje.
Njihove borbe so bile odločne, borbene in dokazujejo, da klub razpolaga z izjemno perspektivno generacijo tekmovalcev. Tekmovalce je skozi celotno tekmovanje uspešno vodil trener Marko Stopar, ki je lahko upravičeno ponosen na prikazane nastope sevniških kickboksarjev.
Rezultati članov KBV Sevnica v disciplini kick light (KL):
1.mesto Maksimiljan Stopar, st.kadeti -52 kg
2.mesto Tilen Pfeifer, mladinci -74 kg
2.mesto Gašper Sladič, mladinci +94 kg
2.mesto Amar Husanović, člani -79 kg
3.mesto Mark Hočevar, st.kadeti +69 kg
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.