© 2026 Dolenjski list Novo mesto d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Vzhodna liga 2026
Čas branja 1 min.

Sevniške plezalke med najboljšimi, čeprav trenirajo v skromnih razmerah


M.P.
2. 6. 2026, 09.00
Posodobljeno
09:22
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Po sedmih tekmah v disciplinah balvani, težavnost in hitrost se je v Slovenski Bistrici s sklepno dvodnevno tekmo in podelitvijo medalj zaključila Vzhodna liga 2026.

pk-sevnica
PK Sevnica
Mlade sevniške plezalke med najboljšimi

Med najboljšimi tekmovalkami sezone so pomemben pečat pustile tudi mlade plezalke Plezalnega kluba Sevnica, ki so znova dokazale, da klub sodi med najuspešnejše v regiji.

pk-sevnica
PK Sevnica
Mlade sevniške plezalke med najboljšimi

Posebej je navdušila Inja Žibret, ki je med mlajšimi cicibankami osvojila skupno 2. mesto. S kar šestimi uvrstitvami na zmagovalni oder je bila skozi celotno sezono ena najbolj konstantnih tekmovalk svoje kategorije. Odlično je nastopala tudi Zala Zagode, ki je sezono zaključila na 8. mestu skupno, v disciplini težavnost pa se je zavihtela na izvrstno 5. mesto.

pk-sevnica
PK Sevnica
Mlade sevniške plezalke med najboljšimi

Med starejšimi cicibankami je Špela Trošt osvojila odlično 3. mesto v skupnem seštevku vseh disciplin ter 2. mesto v hitrosti. Mija Brilej pa je sezono zaključila na 5. mestu skupno in 3. mestu v skupnem seštevku balvanov. Prav v balvanih je bila izjemno uspešna, saj je kar trikrat stala na zmagovalnem odru z osvojenim 3. mestom, kar jo je uvrstilo med najboljše tekmovalke discipline v sezoni 2026.

pk-sevnica
PK Sevnica
Mlade sevniške plezalke med najboljšimi

Uspehi sevniških plezalk niso naključje, temveč rezultat številnih ur treningov, predanosti in vztrajnosti. Dosežki so še toliko večji, ker jih mladi plezalci dosegajo v razmerah, ki ne omogočajo takšnega razvoja, kot ga imajo številni konkurenčni klubi.

pk-sevnica
PK Sevnica
Mlade sevniške plezalke med najboljšimi

Prav zato rezultati štirih sevniških deklet predstavljajo še večji uspeh in dokazujejo, da se tudi z omejeno infrastrukturo lahko posega po najvišjih mestih. Zaključek sezone je tako prinesel veliko razlogov za zadovoljstvo, hkrati pa tudi optimizem, da bodo ob izboljšanju športnoplezalne infrastrukture sevniški plezalci in plezalke v prihodnjih letih še uspešnejši.

Dolenjski list

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Dolenjski list Novo mesto d.o.o.

Vse pravice pridržane.