Novomeški strelci med najboljšimi z malokalibrsko puško
Ekipa OZSČ Novo mesto je na tekmovanju za pokal Medvedjek osvojila ekipno drugo mesto.
Strelska ekipa OZSČ Novo mesto, Dolenjske Toplice, Mirna Peč, Straža, Šentjernej, Škocjan, Šmarješke Toplice in Žužemberk je uspešno nastopila na 3. tekmovanju v streljanju z malokalibrsko puško za prehodni pokal Medvedjek. Tekmovanje je pripravilo Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Trebnje, udeležilo pa se ga je pet ekip.
Najuspešnejša je bila ekipa OZVVS Trebnje 1, ki je dosegla 235 krogov. Drugo mesto je osvojila ekipa OZSČ Novo mesto, ki so jo sestavljali Jure Pogačnik Ajdič, Marko Grošič in Igor Povž. Zbrali so 196 krogov. Tretje mesto je pripadlo ekipi OZVVS Trebnje 2 s 157 krogi. Nastopili sta še ekipi PVD Sever Dolenjske in Bele krajine ter OZVVS Bele krajine.
Med posamezniki sta prvo in drugo mesto osvojila člana zmagovalne ekipe OZVVS Trebnje 1 – Franc Progar s 87 krogi in Boštjan Koračin z 78 krogi. Oba člana OZSČ Novo mesto sta dosegla 73 krogov, a je bil, z mušo več, tretji Jure Pogačnik Ajdič, četrti pa je bil Marko Grošič.
Tekmovanje se je zaključilo s podelitvijo pokalov in medalj ter prijetnim druženjem udeležencev.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.