© 2026 Dolenjski list Novo mesto d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Kegljanje

Novomeščanka Ema Baša dvakrat bronasta na svetovnem prvenstvu


M.M.
31. 5. 2026, 09.00
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

V avstrijskem Schwazu je bilo odigrano Svetovno prvenstvu v kegljanju za kategorijo U-23.

SP 2026 - Ema sprint
M.M.
SP 2026 - Ema sprint

V slovenski reprezentanci je uspešno nastopila tudi članica novomeške Krke Ema Baša. Prvi dan tekmovanja je z žensko ekipo Slovenije osvojila bronasto medaljo. K uspehu ekipe je pripomogla s 616 podrtimi keglji.

SP 2026 - Ema ekipno
M.M.
SP 2026 - Ema ekipno

Naslednji dan je v disciplini sprint prav tako osvojila bron, potem ko je v polfinalu izgubila proti kasnejši prvakinji.

Ema SP 2026 sprint podelitev
M.M.
Ema SP 2026 sprint podelitev

Zadnji dan tekmovanja je nastopila še v tekmovanju posameznic, v katerega se je uvrstilo 24 najboljših igralk iz ekipnega dela. S 601 podrtimi keglji je bila 14., v kombinaciji ekipne in posamične tekme pa je osvojila skupno 13.mesto.

SP 2026 - Slovenija
M.M.
SP 2026 - Slovenija

V reprezentanci Slovenije sta k bronasti medalji prispevali tudi Brežičanka Kaja Panjan (577), trenutno članica cerkniškega Bresta, in Belokranjka Ana Ljubenko (589), članica Remoplasta iz Radelj.

Dolenjski list

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Dolenjski list Novo mesto d.o.o.

Vse pravice pridržane.