Novomeščanka Ema Baša dvakrat bronasta na svetovnem prvenstvu
V avstrijskem Schwazu je bilo odigrano Svetovno prvenstvu v kegljanju za kategorijo U-23.
V slovenski reprezentanci je uspešno nastopila tudi članica novomeške Krke Ema Baša. Prvi dan tekmovanja je z žensko ekipo Slovenije osvojila bronasto medaljo. K uspehu ekipe je pripomogla s 616 podrtimi keglji.
Naslednji dan je v disciplini sprint prav tako osvojila bron, potem ko je v polfinalu izgubila proti kasnejši prvakinji.
Zadnji dan tekmovanja je nastopila še v tekmovanju posameznic, v katerega se je uvrstilo 24 najboljših igralk iz ekipnega dela. S 601 podrtimi keglji je bila 14., v kombinaciji ekipne in posamične tekme pa je osvojila skupno 13.mesto.
V reprezentanci Slovenije sta k bronasti medalji prispevali tudi Brežičanka Kaja Panjan (577), trenutno članica cerkniškega Bresta, in Belokranjka Ana Ljubenko (589), članica Remoplasta iz Radelj.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.