Multipla skleroza jih povezuje, ne ustavlja
Prijetno in aktivno preživet svetovni dan multiple skleroze v Velikih Malencah.
Ob svetovnem dnevu multiple skleroze so člani Dolenjske podružnice Združenja multiple skleroze Slovenije minulo soboto, 30. maja, preživeli prijeten in aktiven dan v Velikih Malencah pri Krški vasi. Dogodek je bil namenjen ozaveščanju o multipli sklerozi, druženju, gibanju ter krepitvi medsebojne povezanosti med člani društva.
Zbrane je nagovorila predsednica podružnice Anita Hočevar, ki je poudarila pomen ozaveščanja javnosti o bolezni in razumevanja izzivov, s katerimi se osebe z multiplo sklerozo srečujejo v vsakdanjem življenju. Ob tem je izpostavila tudi pomen medsebojne podpore, povezanosti in aktivnosti, ki prispevajo k ohranjanju kakovosti življenja.
Udeležence je pozdravil tudi podžupan Občine Brežice Bogdan Palovšnik. Pohvalil je delo društva ter prizadevanja članov in prostovoljcev ter poudaril, da občina podpira tovrstne dogodke, saj prispevajo k povezovanju ljudi, širjenju znanja o bolezni in vključevanju oseb z multiplo sklerozo v družbeno življenje.
Za sproščeno in veselo vzdušje je poskrbela Mojca Cerjak Ivanšek, ki je pripravila različne družabne in spretnostne igre. Udeleženci so se preizkusili v natančnosti, iznajdljivosti in sodelovanju, ob tem pa ni manjkalo smeha, dobre volje in prijetnega druženja.
Pomemben del srečanja je bil namenjen tudi gibanju in aktivnemu preživljanju prostega časa. Športne aktivnosti so udeležence spodbudile k medsebojni podpori in sodelovanju ter še enkrat pokazale, da lahko skupnost tudi ob izzivih, ki jih prinaša bolezen, ustvarja prijetne in nepozabne trenutke.
Za prijeten zaključek dneva sta poskrbela partnerja poverjenic društva, ki sta pripravila okusno kosilo. Ob skupnem obedu so udeleženci strnili vtise, poklepetali in uživali v sproščenem vzdušju.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.