FOTO: Grmada nad Brestanico gostila skoraj 100 starejših planincev
Na Grmadi je bilo letos tradicionalno srečanje starejših planincev Meddruštvenega odbora planinskih društev Zasavja, ki ga je organiziralo Planinsko društvo Videm.
Dogodka se je udeležilo skoraj 100 pohodnikov, ki so ob lepem vremenu in prijetnem vzdušju preživeli dan v naravi. Mnogi udeleženci so se na Grmado podali peš, nekateri pa so se do planinske koče pripeljali z avtomobilom. Vse je pričakalo sončno vreme, ki je omogočilo uživanje v čudovitih razgledih na bližnjo in daljno okolico.
Za kulturni program so poskrbeli učenci Glasbene šole Krško, ki so z nastopom navdušili zbrane in ustvarili prijetno vzdušje. Ob glasbi so se nekateri pohodniki tudi zavrteli.
Zbrane je najprej pozdravila predsednica Planinskega društva Videm Irena Lekše, sledila sta nagovora predsednika Meddruštvenega odbora planinskih društev Zasavja Jožeta Praha in Bojana Gorjupa, ki je bil verjetno najstarejši pohodnik na tem dogodku.
Po uradnem delu je sledilo druženje ob bograču, ki so ga pripravili oskrbniki planinske koče. Ob prijetnem klepetu in obujanju spominov so pohodniki preživeli še nekaj skupnih ur, nato pa se po krožni poti vrnili proti Brestanici.
Nasmejani obrazi in zadovoljni vtisi udeležencev so potrdili, da je srečanje tudi letos odlično uspelo ter znova poudarilo pomen druženja, gibanja in ohranjanja planinskih vezi med starejšimi člani društev.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.