V Dobruški vasi je gasilsko znanje prikazalo 621 mladih gasilcev
Mladi gasilci so v Dobruški vasi pokazali veliko znanja, spretnosti in ekipnega duha. Najuspešnejše ekipe se odpravljajo na regijsko tekmovanje.
Gasilska zveza Novo mesto je pripravila pionirsko in mladinsko gasilsko tekmovanje MLADI 2026. Dogodek je združil kar 621 otrok in mladostnikov, ki so svoje znanje, spretnosti in ekipni duh predstavili v 69 tekmovalnih ekipah.
Na tekmovanju je sodelovalo 41 ekip pionirk in pionirjev ter 28 ekip mladink in mladincev. Mladi gasilci so se pomerili v različnih disciplinah, prilagojenih posameznim starostnim skupinam. Pionirji in pionirke so tekmovali v vaji razvrščanja, vaji z vedrovko in štafeti s prenosom vode, mladinci in mladinke pa v vaji razvrščanja, mokri vaji s hidrantom ter teoretičnem testiranju.
V kategoriji pionirjev je slavila ekipa Grmovlje, drugo mesto je osvojila ekipa Podgrad-Mehovo, tretje pa Šmarjeta. Med pionirkami so bile najboljše tekmovalke iz Šmihela pri Žužemberku, drugo mesto so osvojile pionirke iz Brusnic, tretje pa ekipa Grmovlje.
Med mladinci je prvo mesto osvojila ekipa Ratež, sledili sta ekipi Šmarjeta 2 in Šmarjeta. V konkurenci mladink so slavile tekmovalke iz Grmovelj, drugo mesto je pripadlo ekipi Dvor, tretje pa mladinkam iz Ajdovca.
Najuspešnejše ekipe so si zagotovile nastop na regijskem tekmovanju, ki bo 14. junija 2026. Na višjo raven tekmovanja so se uvrstile štiri najbolje uvrščene ekipe v kategorijah pionirjev in mladincev ter tri najboljše ekipe med pionirkami in mladinkami.
Organizatorji so se ob zaključku zahvalili vsem tekmovalcem, mentorjem, sodnikom in članom GPO Škocjan za pomoč pri organizaciji dogodka, posebno zahvalo pa namenili članicam PGD Dobrava pri Škocjanu za gostoljubje in pomemben prispevek k uspešni izvedbi tekmovanja.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.