Urška Klakočar Zupančič politiko zamenjala za konje. Želi biti županja?
Nekdanja poslanka uživa med konji in v naravi, ob njenem umiku iz politike pa se vse glasneje omenja možna kandidatura za ljubljansko županjo.
Nekdanja poslanka v Državnem zboru RS Urška Klakočar Zupančič, sicer pravnica in pisateljica, ki je mladost preživela v Sevnici, zdaj pa s 13-letnima sinovoma dvojčkoma Filipom in Davidom že leta živi v Ljubljani, je odvrgla politične skrbi in uživa v najlepši družbi. Rada je v stiku z naravo, kar si bo zdaj lahko pogosteje privoščila.
Kot vemo, obožuje konje in prav ježa jo najbolj sprošča. Svojo 19-letno kobilico Gino (na fotografiji) ima v hlevu v Kokrici pri Kranju, kamor hodi jahat. »Konji so zame naravna psihoterapija, konjeništvo pa eden najlepših in najbolj elegantnih športov. Kadar pridem h Gini, greva v svoj svet, ki je v teh čudnih časih intimen odmik od ponorelega sveta,« nam je zaupala Urška, ki je napovedala popoln umik iz politike, čeprav je slišati, da bo med kandidati za ljubljansko županjo.
Nekoč zaposlena v uradu predsednika vrhovnega sodišča, zatem sodnica okrajnega sodišča v Ljubljani in pred poslanskim mandatom zaposlena v lastnem podjetju je tudi odlična pisateljica. Napisala je dva odmevna romana, Gretin greh: naj se Bog usmili njene duše in Sibilina sodba: naj se zgodi božja volja. Bralci obeh romanov pričakujemo nadaljevanje, zato upamo, da si bo Urška vzela čas tudi za pisanje.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.