FOTO: V Marofu najprej predsednica, nato pa Tokac, Mrfy, Neisha ...
V novomeški ŠD Marof je bila sinoči osrednja slovesnost ob dnevu slovenske vojske. Po nagovorih in proslavi je sledil koncert domačih glasbenikov.
Predsednica republike Nataša Pirc Musar je na slovesnosti, kot smo že poročali, poudarila, da potrebuje vojska kot steber državnosti sistematično podporo javnosti in predvsem politike. Zavzela se je za spoštovanje mednarodnih zavez. Načelnik Generalštaba SV Boštjan Močnik pa je izpostavil, da se vojsko gradi z opremo in ljudmi.
Pozdravil je investicije v kadre, oborožitev in opremo ter infrastrukturo SV, kar potrjuje, da varnost ni več samoumevna. Okolje namreč po Močnikovih besedah zaznamujejo kibernetske grožnje, hibridni konflikti, naravne nesreče in druge kompleksne krize. "Sodobna varnost je zato lahko le rezultat stalnega napora, prilagajanja in pripravljenosti," je dejal. Napovedal je, da do konca leta načrtujejo približno 1500 pripadnikov pogodbene rezervne sestave.
Tudi minister za obrambo Borut Sajovic, ki opravlja tekoče posle, je v govoru spomnil na številne investicije v tem mandatu. "Zaključujemo obdobje med letoma 2022 do 2026, za katerega ponosno in argumentirano lahko rečem, da je to obdobje v 35-letni zgodovini, v katerem smo v našo varnost, odpornost in obrambo vložili največ. Številke in dejstva so jasne in zgovorne, a za vsem tem vedno stojijo ljudje," je dejal.
Po uradnem delu je sledil koncert Big banda Orkestra Slovenske vojske z glasbenimi gosti, med njimi so bili tudi MRFY, Tokac, Irena Yebuah Tiran in Neisha.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.