Rock Otočec na plakatih in v spominih

Morda se bo nekdo, tako kot Franci Kek leta 1997, spomnil in obudil idejo, ki so jo novomeški navdušenci nad rock glasbo prvič udejanjili leta 1976 in ponovili leta 1983.
A do tedaj bo, kot vse kaže, Rock Otočec, slovenski woodstock, ostal le v spominu več deset tisoč udeležencev pa na fotografijah in tudi na plakatih, ki jih je konec minulega tedna Franci Kek razstavil v najbolj rockerskem novomeškem lokalu - Slonu, ki ga že več kot trideset let vodi Cveto Šali, eden od članov legendarne novomeške rock zasedbe Rudolfovo, danes znane predvsem po skladbi Grem domov v Novo mesto, ki še vedno velja za neformalno himno sedanje in nekdanje novomeške mladine.
Prav Cveto Šali pa je edini glasbenik, ki je nastopil tako na Rock Otočcu leta 1976, ko je na jasi ob Krki igral in prepeval z Rodolfovim, kot tudi lani, ko je bil festival nekoliko ponesrečeno prestavljen v Ljubljano.
Dobra priložnost za obujanje spominov je bilo srečanje v Slonu, nostalgijo pa niso vzpodbujali le plakati, pač pa tudi video posnetki z vseh "sodobnih" Rock Otočcev, ki jih je zmontiral eden največjih navdušencev nad tem festivalom, Jure Moškon, montažer, ki se sicer ponaša tudi z dvema vesnama za montažo.
Na večer, ko je Kek v Slonu odprl razstavo plakatov, med gosti ni manjkalo glasbenikov, ki so tako ali drugače zaznamovali zgodovino Rock Otočca. Cvetu Šaliju sta se pridružila še dva člana skupine Rudolfovo, pevec in basist Tom Bartelj in bobnar Samo Kralj, med tistimi, ki so nastopili leta 1997, pa sta se ob plakatih in videu spominjala svojega nastopa pevec in bobnar skupine Wet Bed Uroš Bučar - Ujc in Bojan Djordjević, pa tudi kakšen član še vedno zelo aktualnih Dan D, ki so precej pogosto nastopali na Rock Otočcu, bi se našel.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se