Reka zgodb pa teče naprej



Ob stoletnici rojstva očeta novomeške tovarne zdravil Borisa Andrijaniča so v Krki izdali prvo knjigo Reka zgodb, knjigo zgodb ljudi, ki so nekoč in nekateri še danes delali v Krki. Letos Krka praznuje šestdesetletnico obstoja in v počastitev jubileja je izšla druga knjiga zgodb z naslovom Reka zgodb 2.
Pred štirimi leti so si zadali, da bodo v knjigi zbrali petdeset zgodb upokojenih in aktivnih delavcev in da bo vsaka zgodba natisnjena na dveh straneh, tako da bi imela knjiga sto strani, a zgodb se je nabralo precej več in knjiga je imela 291 strani, je sinoči na prireditvi ob izidu Reke zgodb 2 povedal generalni direktor in predsednik uprave Krke Jože Colarič. In tako se je zgodilo tudi tokrat, ko ima knjiga 245 strani.
Nekateri so svoje zgodbe napisali sami, drugi so jih pripovedovali sodelavcem doma v kuhinji ali na vrtu. Romantične zgodbe o romantičnih časih Krke so to, o času, ko je na primer Krka kupila svoj prvi tovornjak, o času, ko so Krkini mojstri naredili prvo orodje za izdelavo tablet z vtisnjenim Krkinim znakom, so zgodbe prvih delavcev Krke, zgodbe o času, ko je imela Krka več štipendistov kot zaposlenih, pa zgodba o Krkinih šoferjih, ki so morali na poslovne partnerje, ki so jih prišli iskat na letališče, narediti dober vtis, kajti prvi vtis je lahko odločilen.
Reka zgodb je knjiga, ki vsakomur, ki je kdaj delal v Krki, izvabi solze na oči, krkaši pa so jo predstavili na prireditvi, ki so jo pripravili sami - vodili so jo Krkini sodelavci, pel je Krkin pevski zbor, igrala je skupina Nula Kelvina, ki jo vodi krkaš Marko Boh. Vse so naredili sami, kot se je to delalo pred šestdesetimi leti, in prav zato je bila prireditev tudi tako prisrčna in dobra tudi.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se