Kamišibajkarji tudi za ranljive skupine


Z večerom kamišibaja za odrasle se je v Mestni muzejski zbirki Črnomelj zaključil 4. festival kamišibaj gledališča v Beli krajini. Zgodbe ob slikah na malem odru je pripovedovalo okrog 20 kamišbajkarjev. Nastopili so v metliškem otroškem vrtcu, v Knjižnici Črnomelj, v Kulturnem centru Semič, v Večnamenskem romskem centru Črnomelj ter, kot že omenjeno, v Mestni muzejski zbirki Črnomelj.
Pripravili pa so tudi zanimivo okroglo mizo o kamišibaju za ranljive skupine (fotografije v galeriji). Kamišibaj ima pomembno vlogo v terapiji, a tudi umetniško, vzgojno, izobraževalno in andragoško vrednost. V Sloveniji je kamišibaj zelo dobrodošel pri ranljivih skupinah v bolnišnicah, v varstveno-delovnih centrih, v komuni, v zaporu za ženske na Igu, v šoli za otroke z okvaro sluha, pri otrocih s posebnimi potrebami, v domovih starejših občanov, v osnovnih šolah s prilagojenim programom, v večnamenskem romskem centru, v razvojnem oddelku otroškega vrtca, a tudi pri slepih, dislektikih in migrantih.
Kot je dejala Breda Kočevar, ki ima z možem Darkom največ zaslug, da je kamišibaj prišel v Belo krajino, je kamišibaj zdravilna energija, še posebej, ko se kamišibajkarji posvečajo ljudem, ki so izločeni iz družbe.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se