Ful, kul, okej, čao - kdo bo še govoril slovensko? Tujci?!
V rubriki Halo, tukaj bralec Dolenjca! rešujemo težave bralcev in iščemo odgovore na njihova vprašanja. Dežurni telefon je odprt ob četrtkih zvečer na 07/ 39 30 500.
Bralec iz Novega mesta denimo opozarja na pretirano in prepogosto uporabo tujk, ki jih je, kot pravi, slišati na vsakem koraku. »Ne le, da se naša mladina pogovarja samo še z besedami ful, kul, okej, čao, tudi v javnih občilih slišimo tujke, za katere imamo besede v slovenščini. Kar zmrazi me, kadar slišim definitivno, fleksibilno in še kaj podobnega. Če mi ne bomo govorili lepe slovenščine, kdo jo pa bo? Tujci?!«
Imate tudi vi pohvalo, kritiko, vprašanje?
Na telefonski številki 07/ 39 30 500 vas čakamo vsak četrtek med 20. in 21. uro. Lahko nam tudi pišete na urednistvo@dolenjskilist.si.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.