© 2026 Dolenjski list Novo mesto d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Gasilstvo v krvi

Majda in Petra, prizadevni suhokranjski gasilki


Slavko Mirtič
2. 6. 2026, 13.40
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Na nedavni skupščini Gasilske zveze Novo mesto v Škocjanu sta zaslužno odlikovanje Gasilske zveze Novo mesto prejeli Majda Obštetar in Petra Bradač, članici PGD Dvor.

Majda Obštetar ob prejemu priznanja
N.B.
Majda Obštetar ob prejemu priznanja

V družini Majde Obštetar je gasilstvo tradicija in tudi sama je že dolga leta članica dvorskega društva. Zaslužna je za večjo vključenost žensk v gasilstvo, med drugim je ustanovila tekmovalno ekipo, skrbi pa tudi za organizacijo gasilskih srečanj. Petra Bradač veliko dela z mladimi; kot mentorica in vodja mladine dosega vidne uspehe na državnih tekmovanjih.

Priznanji sta dokaz, da so tudi gasilke v lokalnem okolju pomembne operativne članice, predvsem pa mentorice, organizatorice in pobudnice povezovanj. Priznanji sta jima izročila predsednik GZ Novo mesto Franc Anderlič, in poveljnik GZ Novo mesto Milan Pajk. 

Dolenjski list

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Dolenjski list Novo mesto d.o.o.

Vse pravice pridržane.