Majda in Petra, prizadevni suhokranjski gasilki
Na nedavni skupščini Gasilske zveze Novo mesto v Škocjanu sta zaslužno odlikovanje Gasilske zveze Novo mesto prejeli Majda Obštetar in Petra Bradač, članici PGD Dvor.
V družini Majde Obštetar je gasilstvo tradicija in tudi sama je že dolga leta članica dvorskega društva. Zaslužna je za večjo vključenost žensk v gasilstvo, med drugim je ustanovila tekmovalno ekipo, skrbi pa tudi za organizacijo gasilskih srečanj. Petra Bradač veliko dela z mladimi; kot mentorica in vodja mladine dosega vidne uspehe na državnih tekmovanjih.
Priznanji sta dokaz, da so tudi gasilke v lokalnem okolju pomembne operativne članice, predvsem pa mentorice, organizatorice in pobudnice povezovanj. Priznanji sta jima izročila predsednik GZ Novo mesto Franc Anderlič, in poveljnik GZ Novo mesto Milan Pajk.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.