90 let Alojzije Slak: Dolgočasja ne mara, ves čas nekaj počne
90-letnica še vedno rada bere, pomaga v domu in uživa v družbi svojih petih vnukov in šestih pravnukov.
Alojzija Slak je v DSO Trebnje pred kratkim praznovala 90. rojstni dan. Z obiskom in čestitkami so jo razveselile Zofija Turk in Olga Kralj, predstavnici KORK Otočec, ter Brigita Macedoni iz KS Otočec, ki ji je s šopkom zaželela vse najboljše tudi v imenu novomeškega župana Gregorja Macedonija.
Alojzija, rojena davnega leta 1936 v Sajenicah pri Mirni, je odraslo življenje preživela v Dragi pri Šentrupertu. Delala je v Kolinski na Mirni, doma pa je najraje vrtnarila in kuhala jedi na žlico. Še danes obožuje obaro. Ima sina Milana in hčerko Darjo, razveseljuje pa jo tudi pet vnukov in šest pravnukov.
Alojzija je dolgoletna članica Društva upokojencev Šentrupert, v domu, kjer živi že 13 let, pa si sobo deli z 92-letno Marijo Starman, s katero se odlično razumeta. Še danes ves čas nekaj počne, saj ne mara dolgočasja. V DSO Trebnje občasno zlaga plenice in brisače, zelo rada bere knjige, ki si jih izposoja v domski knjižnici, zdravje pa ji, z izjemo nekoliko slabšega sluha, dobro služi.
Ob obisku v DSO Trebnje je nastala tudi objavljena fotografija, na kateri so sin Milan Krištof, slavljenka in ekipa, ki ji je prišla čestitat – Brigita, Zofija in Olga.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.