Oranžno veselje



Od 25. do 28. oktobra smo učenci na OŠ Šmarjeta organizirali teden, ki smo ga poimenovali oranžno veselje. Učenci smo v štirih dneh sodelovali v dvanajstih različnih delavnicah. V torek, 25. oktobra, je bil prvi dan izvajanja našega projektnega tedna. Z velikim navdušenjem smo spoznavali buče, se o njih učili in izdelovali razne izdelke na to temo.
V tehniški delavnici so se učenci seznanili s tem, kako se kompostnik pripravi in vzdržuje, poleg tega pa so izdelali lične škatlice, v katere so natrosili bučna semena. V kemijski delavnici so preizkušali, kakšne so lastnosti buč, ki jih damo v kompostnik, ter izdelali masko za obraz in obloge za nohte. V telovadnici so se učenci pripravljali na zaključni večer s pevskimi, plesnimi in igralskimi točkami.
Projekt Oranžno veselje bomo predstavili tudi na stojnici v Mercator centru, zato so učenci v turistični delavnici zbirali podatke, ki bodo predstavljeni v naši nalogi. Učilnica za angleščino je bila povsem v barvah Halloweena, saj praznik buč izvira ravno iz Amerike in zato so sestavili kviz in seveda darila za vse tiste, ki so na vprašanja odgovorili pravilno.
Manjkalo ni niti likovnih ustvarjalcev, ki so izdelali vse vrste buč; bučo za svečke (svečnike), buče kot obeske in buče kot okraske. Vse izdelke so potem lično pobarvali. Presenetili so nas tudi »vrhunski kuharji«, skuhali so nam bučno juho, spekli bučne žemlje, kruh in bučne piškote. Učenci nižje stopnje so okrasili svoje razrede in se o bučah veliko pogovarjali.
V petek je potekal finalni dan tega projekta, v mističnem večeru smo polno telovadnico obiskovalcev presenetili z dramsko prireditvijo, v katero smo vpletli pevski zbor, plesne točke in recitacije. Skozi igro so gledalci na zabaven način spoznali, kako smo si v projektnem tednu prizadevali, da bi čim bolj odkrili skrivnosten svet buč. Ta projekt je bil pravzaprav zasnovan že preteklo šolsko leto, saj smo morali doma posaditi sadike buč in vzgojiti lastno »velikanko«, ki smo jo ta teden prinesli v šolo. Iz buč smo izrezljali spake, ki naj bi odganjale zle duhove (kot so ugotovili že stari Kelti). Po prireditvi smo te bučke namreč oživili na hribčku za šolo, saj smo v vsaki prižgali svečko in tako z bučno juho in bučnim zavitkom v roki zadovoljni z našim delom odšli domov.
Učenci smo se v tem tednu naučili veliko novega in spoznali, da so buče pravzaprav lahko zelo zanimive, predvsem če jih spoznavaš s prijatelji in na tak način, kot smo to naredili mi. Mislim, da bomo pridobljeno znanje še dolgo s pridom uporabljali.
Več fotografij na povezavah: prvi dan, drugi dan, tretji dan, četrti dan.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se