Dolenjski derbi brez zmagovalca

24.10.2024 | 08:30 | STA; M. K:

Trebnje - Rokometaši Trima iz Trebnjega in Krke so se v 9. krogu lige NLB razšli z neodločenim izidom 25:25 (12:11).

* Dvorana OŠ, gledalcev 332, sodnika: Miklavčič in Hotko.

* Trimo Trebnje: Skledar, Lesjak, Herceg, Višček 3, Didovič 1, Jurečič 1, Pipp 4, Soršak 2, Kotar 6, Smolič, Guček 1, Grmšek 1, Grbić 2, Cingesar 3 (1), Nešić, Krešić 1.

* Krka: Stanojlović, Blaževič, Avsec 1, Cirar, L. Rašo 2, Gliha, Ščuka 1, Vukić 4 (3), Stanojević 3 (1), D. Rašo 2, Zajc 1, Nikolić 7, Lavrič, Kukman 4 (1), Matko, Derganc.

* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (1), Krka 6 (5).

* Izključitve: Trimo Trebnje 4, Krka 10 minut.

* Rdeči karton: /.

Dolenjski derbi se je končal brez zmagovalcev. Trebanjska ekipa je zadržala tretje mesto na razpredelnici, za vodilnimi Celjani zaostajajo štiri, za drugouvrščenimi Ljubljančani pa tri točke. Novomeščani so napredovali na četrto mesto, še vedno pa imajo v dobrem zaostalo tekmo s Koprom.

V Trebnjem se je od prve do zadnje minute odvijal enakovreden boj. V prvem polčasu si nobena ekipa ni priigrala več kot gol prednosti, tako je bilo tudi večji del drugega. Dino Rašo je gostujočo zasedbo v 43. minuti popeljal v vodstvo 19:17, a je domača ekipa hitro strnila svoje vrste in osem minut kasneje povedla z 22:20.

A izbranci gostujočega trenerja Mirka Skoka niso vrgli puške v koruzo, pet minut pred koncem so po zadetku Marka Nikolića izenačili na 22:22.

V razburljivi končnici se je iskrilo na vse strani, gostitelji so v zadnji minuti po golu Lovra Viščka povedli s 25:24, izenačujoči gol za Novomeščane pa je s sedemmetrovke dosegel Vojislav Vukić.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Marko Kotar s šestimi in Matic Pipp s štirimi goli, v gostujoči pa Nikolić s sedmimi ter Tilen Kukman in Vukić s po štirimi zadetki.

Izjavi po tekmi:

Jan Jurečič, igralec RK Trimo Trebnje: «S tekmo nikakor nismo zadovoljni, saj se ni odvijala po naših načrtih. Na začetku prvega polčasa smo tekmo začeli v krču, imeli smo nekaj priložnosti za večjo prednost, na koncu pa je tekma potekala gol za gol in točki sta se razdelili.«

Tilen Kukman, igralec MRK Krka: »Tekma je bila težka, vsi vemo, da je Trebnje dober nasprotnik. Mislim, da je bila na današnjem derbiju pravična delitev točk, saj smo naredili kar nekaj tehničnih napak, ki so jih gostitelji izkoriščali, hkrati pa je bila obramba na visokem nivoju. Mislim, da smo se dogovora držali, je pa še vedno nekaj prostora za izboljšave in napredek.«

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, novomeška pa bo gostila Misteral Krško. Obe tekmi bosta 2. novembra.