Trebanjci na povratno srečanje z lepo popotnico

1.9.2024 | 09:00 | Besedilo in fotografije: R. N.

Trebnje - Rokometaši Trima Trebnje so odlično začeli novo sezono. V kvalifikacijah za nastop v skupinskem delu evropske lige so sinoči v nabito polni domači dvorani premagali Limoges z 32:28. Povratno srečanje v Franciji bo v soboto.

Lovro Višček je bil izbran za najboljšega igralca tekme, odlično je povezoval niti igre Trebanjcev ob tem pa dosegel tudi 7 zadetkov.

Trebanjci so že od prve minute pokazali, da razmišljajo samo o zmagi. Borbeno in disciplinirano so igrali v obrambi, gostje so prvi zadetek dosegli šele v 7. minuti. Domači so sredi prvega polčasa pobegnili na tri zadetke prednosti in tudi v nadaljevanju so bili precej boljši tekmec. V vratih so imeli tudi razpoloženega Urbana Lesjaka, po njegovi zaslugi so nekajkrat s hitrimi protinapadi prišli do lahkih zadetkov in prednost je narasla na +6, toliko je znašala tudi po prvih tridesetih minutah (16:10).

Dvorana OŠ Trebnje je bila polna do zadnjega kotička.

Trimo je bil tudi na začetku drugega polčasa gospodar svojega igrišča, a Francozi se niso predali. Z delnim izidom 4:0 so se približali na 20:22. To so bile krizne minute domačih. Strelski post je prekinil kapetan David Didović, že v naslednji akciji je žogo ukradel Lovro Višček, ki je hitro krenil proti francoskemu golu in hladnokrvno zadel, nato pa je sedemmetrovko uspešno izvedel Jan Jurečič. Trimo je spet lažje dihal, dvorana je bila na nogah.

Francozi so se deset minut pred koncem znova približali samo na dva zadetka zaostanka, vendar so Trebanjci ohranili mirne živce in tekmo dobili z rezultatom 32:28.

Med polčasoma je sledila krajša slovesnost. Županja Trebnjega Mateja Povhe in predsednik kluba Toni Janc sta se zahvalila nekaterim članom slovenske rokometne reprezentance, ki je na olimpijskih igrah osvojila četrto mesto.

»Verjeli smo že od samega začetka v ugoden rezultat. Za druge je morda to nad pričakovanji, vendar mi smo se zadnje tri tedne res intenzivno pripravljali na Limoges. Glede na potek prvega polčasa bi si sicer želel, da bi bila razlika še nekoliko višja, ampak na koncu smo zadovoljni z rezultatom. Naslednjo soboto v Franciji gremo po napredovanje,« je povedal Lovro Višček, ki je dosegel sedem zadetkov in bil na koncu izbran za najboljšega igralca tekme