Maticu do medalje zmanjkalo le 10 cm

21.7.2024 | 16:00 | J. R., I. V.

Brežice - Na evropskem prvenstvu v atletiki za mlajše mladince oziroma za  kategorijo U18 se je tretji dan tekmovanj v popoldanskem finalu skoka s palico izkazal Matic Tršelič Buble, član brežiškega kluba Viva.

Matic Tršelič Buble

Že v kvalifikacijah je izenačil osebni rekord, v finalu pa ga je popravil za kar 15 centimetrov in zdaj znaša 4,90 metra. Ta rezultat ga je popeljal do osmega mesta na prvenstvu, kar je pozitivno presenečenje.

“Skrbno sem načrtoval formo, ki je prišla ravno ob pravem času, zelo sem zadovoljen, da sem se tako približal magični meji 5-metrov, kar bi hkrati pomenilo tudi medaljo. Gremo naprej! ‘“

Zmagal je Belgijec s preskočenimi 510 cm, srebro pa sta si delila Izraelec in Estonec s preskočenimi 500 cm.

Drugi dan tekmovanja sta v teku na 2000 metrov z zaprekami nastopila dva novomeška atleta. Tjaž Djaip Bartolj je bil s časom 6:00,58 skupno 18., Lenart Mihalič pa je prvenstvo končal na 27. mestu s časom 6:08,09. Brežičan Leandro Krkalić je v kvalifikacijah meta kladiva z rezultatom 63,46 m osvojil 16. mesto.