šport

Mnogobojska naslova v Novo mesto in Brežice

5.5.2024 | 17:00 | I. V.

Novo mesto, Brežice - Na državnem prvenstvu v atletskih mnogobojih je med člani naslov državnega prvaka v deseteroboju prepričljivo osvojil Jaka Hace iz novomeške Krke. Vodil je že po prvem dnevu, na koncu je zbral 7.295 točk. Drugi za DP je bil Jakob Praprotnik (Mass Ljubljana) s 4701 točko. Izven konkurence je nastopil Italijan Alberto Nonino, ki je bil s 5181 točkami skupno drugi.

Tinkara Omerzu (Foto: P. Kastelic/AZS)

V sedmeroboju je med članicami naslov prvakinje osvojila slavila Brežičanka Tinkara Omerzu (Brežice) s 4568 točkami pred klubsko kolegico Nejo Reberšak (4419). Taka je bila razvrstitev tudi po prvem dnevu in štirih disciplinah.

Jaka Hace (Foto: AK Krka)

Med mlajšimi mladinci je zmagal Gašper Pureber (Krka), Janez Lekše (Brežice) pa je bil tretji. Tik za njim sta se uvrstila njegova klubska kolega Gašper Božovič in Anej Topolovšek. Med mlajšimi mladinkami je bila Brežičanka Žana Polovič peta. Med pionirkami se je naslova državne prvakinje veselila Brežičanka Neja Predanič.