Prva proti Budućnosti, v petek Dubaj

28.8.2024 | 09:20 | M. K.

Kranjska Gora - Košarkarji Krke so v Kranjski Gori odigrali uvodno pripravljalno tekmo. Z 79:86 so krkaši klonili proti Budućnosti. Robert Jurković je dosegel 15 točk. Tekmec je dobil prvi polčas (40:47), v zadnji četrtini pa potrdil zmago.

Fotografije: KK Krka

To je bila prva tekma Krke, ki jo je vodil novi trener Dejan Jakara, v Krkinem dresu so debitirali še Tayler Persons, Brady Skeens ter Jakob Čebašek.

V petek, 30.8, krkaše čaka v Kopru tekma proti Dubaju. V nadaljevanju se bo Krka doma pomerila s Šenčurjem (3.9.), zagrebškim Dinamom (7.9.) in madžarskim Kormendom (8.9.).

Pripravljalna tekma, 27.8.
Krka – Budućnost 79:86
(26:25, 14:22, 19:15, 20:24)Krka: Fila 3, Bačvić 6 (4 as), Persons 8 (6 as, 5 sk), Jurković 15 (1 sk, 1 as), Cerkvenik 10 (2 as), Plut (3 sk), Skeens 6 (6 sk), Smrekar 2 (4 sk), Klobučar 7 (1 sk), Čebašek 10 (4 sk, 4 as), Špan 12 (1 sk, 2 as)

''Za nami je solidna tekma. To je bila prva tekma za našo novo ekipo. Budućnost je drug nivo „fizike“, to je ekipa, ki bo krojila vrh Lige ABA. Bili smo zelo solidni, zadevali smo odprte mete, kontrolirali smo njihovo agresivno igro, imeli pa smo 20 asistenc in 12 izgubljenih žog. To sta pokazatelja, da smo kontrolirali igro. Je pa bilo za odtenek preveč začetniških napak. Proti tako agresivni ekipi se to tudi pričakuje. To bi radi popravili v petek na tekmi proti Dubaju. Je pa dobro, da smo začeli priprave s temi najboljšimi ekipami, da takoj vidimo, kaj nas čaka v Ligi ABA, da takoj vidimo, kako bodo igrali proti nam in kako bomo na to odgovarjali. Delamo dalje v isti smeri, ki je prava, tekma proti Budućnosti to potrjuje,'' je po tekmi povedal trener Dejan Jakara.